OY6          2014 Points

      
 

Riverhead  - North West

      
 

Planner: Thoma Stolberger

 

Controller: Gene Beveridge

      
      
 

 You may be listed in the results but not in the OY points table below. This may be because you are not a member of a NZ orienteering club, it was your second run or you were part of a group.

      
 

Information about how the points are calculated can be found in the OY Series tab in this website.   Queries to John Powell at dnf_dns11@actrix.co.nz, 09 2388159

      
      
  

Red 1       8.8km/240m

   
 

1

Cameron Tier

  NW

122.8

 
 

2

Jonty Oram

  AK

107.5

 
 

3

Duncan Morrison

HB

101.3

 
 

4

Brent Goodall

  CM

81.0

 
 

5

Gergo Verhas

  AK

74.9

 
 

6

Tony Cooper

  AK

38.6

 
      
  

Red 2        6.6km/180,

   
 

1

Max Griffiths

  NW

100.2

 
 

2

Jeff Greenwood

  AK

94.4

 
 

3

Renee Beveridge

  NW

94.0

 
 

4

Voloshko Alexander

  AK

92.5

 
 

5

Geoff Mead

  NW

86.8

 
 

6

Ross Brighouse

  CM

84.0

 
 

7

Alex Hood

  NW

82.1

 
 

8

Katherine Reynolds

  NW

75.4

 
 

9

Martin Crosby

  AK

73.5

 
 

10

Richard Mercer

  AK

72.9

 
 

11

Kingsley Ng-Wai Shing

  NW

70.9

 
 

12

Steve Oram

  AK

70.3

 
 

13

Andrew De L'Isle

  NW

70.0

 
 

14

Adrian Pike

  NW

67.4

 
 

15

Daniel Monckton

  NW

66.9

 
 

16

Bruce Peat

  CM

66.1

 
 

17

Tim Longson

  NW

64.6

 
 

18

Mark Wilson

  AK

63.0

 
 

19

Alan Moore

  NW

63.0

 
 

20

Adrian Griffiths

  NW

60.5

 
 

21

Stephen Reynolds

  NW

60.1

 
 

22

Bryce Brighouse

  CM

59.6

 
 

23

Matthew Tier

  NW

58.2

 
 

24

Owen Means

  NW

57.6

 
 

25

Leo McCormack

  AK

48.8

 
      
  

Red 3        4.6km/105m

   
 

1

Greg Flynn

  NW

107.1

 
 

2

Danielle Goodall

  CM

82.4

 
 

3

Rob Garden

  NW

71.1

 
 

4

Lise Turner

  NW

69.1

 
 

5

Patricia Aspin

  CM

64.8

 
 

6

Wayne Aspin

  CM

62.8

 
 

7

Lisa Mead

  NW

60.9

 
 

8

Hayley Ewen

  NW

60.3

 
 

9

Catherine Andrew

  AK

53.3

 
 

10

Annette Orchard

  AK

53.2

 
 

11

Kate Salmon

  NW

51.8

 
 

12

Michael Knightbridge

  NW

51.2

 
 

13

Nick Monckton

  NW

48.8

 
 

14

Suzanne Stolberger

  NW

47.7

 
 

15

Anna Crosby

  AK

47.7

 
 

16

Stephen Andrew

  AK

47.2

 
 

17

John Parsons

  AK

45.2

 
 

18

Rebecca Gray

  NW

44.9

 
 

19

Lyn Stanton

  AK

44.6

 
 

20

Mike Roigard

  NW

42.5

 
 

21

Bianca Mercer

  AK

42.1

 
 

22

Rebecca Calderon

  NW

40.0

 
 

23

Rolf Wagner

  NW

38.6

 
 

24

Lisa Schloots

  CM

36.9

 
      
  

Red 4       3.5km/85m

   
 

1

Tegan Knightbridge

  NW

55.1

 
 

2

Alex Monckton

  NW

49.6

 
 

3

Trevor Carswell

  NW

48.5

 
 

4

Mike Beveridge

  NW

44.2

 
 

5

Maddie Longson

  NW

40.5

 
 

6

Sheena O'Brien

  CM

39.0

 
 

7

Heidi Stolberger

  NW

38.9

 
 

8

Hayley Smith

  AK

38.4

 
 

9

Kay Knightbridge

  NW

37.1

 
 

10

Michael Ashmore

  AK

36.7

 
 

11

Chris Gelderman

  NW

35.0

 
 

12

Terje Moen

  NW

35.0

 
 

13

Scott Carswell

  NW

33.2

 
 

14

Mary Wadsworth

  AK

32.5

 
 

15

Meghan Drew

  AK

31.6

 
 

16

Alison Carswell

  NW

31.2

 
 

17

Benjamin Reynolds

  NW

30.0

 
 

18

Lucy Parsons

  AK

29.4

 
 

19

Anna Parsons

  AK

28.7

 
 

20

William Steel

  CM

20.7

 
 

21

Tessa Boyd

  AK

19.5

 
 

22

Nicola Kinzett

  AK

19.3

 
      
  

Red 5      2.3km/45m

   
 

1

Robin Ambler

  NW

35.6

 
 

2

Mervyn Paitry

  AK

25.3

 
 

3

Alison Comer

  AK

25.1

 
 

4

Mary Moen

  NW

24.9

 
 

5

Charlotte de L'Isle

  NW

23.9

 
 

6

Val Robinson

  CM

22.6

 
 

7

Rae Powell

  CM

18.9

 
      
  

Orange Long   3.9km/80m

   
 

1

Gordon Holmes

  NW

25.7

 
 

2

Liam Stolberger

  NW

24.4

 
      
  

Orange Short  2.9km/65m

   
 

1

Cory Townsend

  CM

27.0

 
 

2

Liam Douglas

  CM

26.0

 
 

3

Georgina Dibble

  NW

19.4

 
 

4

Leigh Mosen

  NW

18.1

 
 

5

Jenny Cade

  NW

18.0

 
 

6

Jessica Sewell

  NW

17.3

 
 

7

Sylvie Frater

AK

20.1

 
 

8

Maggi Salmon

  NW

13.1

 
 

9

Melanie Jacobson

  AK

11.3

 
      
  

Yellow      2.5 km

   
 

1

Megan Bruce

  NW

26.3

 
 

2

Angus Syminton

  NW

26.0

 
 

3

Rebecca Greenwood

  AK

22.6

 
 

4

Anca Popovici

  AK

19.0

 
 

5

Rosie Monckton

  NW

14.9

 
 

6

Courtney Brighouse

  CM

13.0

 
 

7

Lana Gosse

  NW

12.6

 
 

8

Yvette Harrison

  NW

11.5

 
 

9

Amy Xiao

  AK

9.8

 
 

10

Kyla Moore

  NW

9.4

 
 

11

Katie Monckton

  NW

9.0

 
      
  

White       2.0 km

   
 

1

Matthew Greenwood

  AK

11.6

 
 

2

Remy Syminton

  NW

10.9

 
 

3

Braydon Gelderman

  NW

10.7

 
 

4

Marnie Gosse

  NW

9.4

 
 

5

Elsa Popovici

  AK

8.3

 
 

6

Olivia Brighouse

  CM

6.0