OY3          2014 Points
Waiuku North  -  Counties Manukau
Planner: W Aspin
Controller: P Aspin
 You may be listed in the results but not in the OY points table below. This may be because you are not a member of a NZ orienteering club, it was your second run or you were part of a group.
Information about how the points are calculated can be found in the OY Series tab in this website.   Queries to John Powell at dnf_dns11@actrix.co.nz, 09 2388159 
Red 1       13.6km
1 Jonty Oram AK M20 113.6
2 Liam Paterson TK 104.4
3 Matthew Jeans NW M21 93.9
4 Dennis Wakefield NW M21 92.3
5 Brent Goodall CM M50 90.0
6 Gergo Verhas AK M21 89.7
7 Alan Dobson CM M21 79.7
8 Tony Cooper AK M50 54.6
9 Peter Ware AK M50 50.1
Red 2 9.4km
1 Matthew Goodall CM M18 97.6
2 Tommy Hayes AK M18 89.6
3 Max Griffiths NW M16 84.7
4 Thomas Stolberger NW M18 77.4
5 Jeff Greenwood AK M50 76.6
6 Kieran Woods AK M20 75.2
7 Ross Brighouse CM M60 72.5
8 Kurtis Shuker CM M16 70.0
9 Guy Cory-Wright AK M50 69.6
10 Peter Cleary PP 62.6
11 Rudy Hlawatsch AK M50 61.0
12 Dwayne Smith AK M40 55.9
13 Stan Foster WK M60 51.9
14 Kingsley Ng-Wai Shing NW M50 49.1
15 Mark Wilson AK M50 45.6
Red 3       6.0km
1 Dave Middleton NW M60 84.4
2 Bryce Brighouse CM M40 74.7
3 Kate Smirnova AK W21 64.1
4 Tegan Knightbridge NW W14 61.5
5 Dominic Cleary PP 57.4
6 Phillip Johansen NW M60 54.9
7 Suzanne Stolberger NW W40 54.6
8 Julian Hayes AK M50 51.9
9 Elizabeth Parsons AK W50 48.3
10 Annette Orchard NW W50 47.3
11 John Parsons AK M60 46.7
12 Lisa Schloots CM W50 44.5
13 Lyn Stanton AK W50 43.9
14 Tim Longson NW M50 37.0
15 Greg Roigard NW M50 29.5
16 Sarah Steel CM W40 24.2
Red 4        4.1km
1 Kate Salmon NW W18 53.7
2 Hayley Smith AK W16 48.4
3 John Robinson CM M70 47.6
4 Robert Murphy NW M40 45.2
5 Callum Cleary PP 44.1
6 Connor Cleary PP 39.7
7 Maddie Longson NW W16 39.1
8 Heidi Stolberger NW W16 37.9
9 Steve Salmon AK M50 37.4
10 Michael Knightbridge NW M40 37.2
11 Trevor Carswell NW M40 36.9
12 Chris Gelderman NW M70 36.4
13 Kay Knightbridge NW W40 35.4
14 Michael Ashmore AK M60 35.2
15 Rob Vanstam NW M40 35.0
16 Megan Officer NW W40 34.5
17 Alina Smirnova AK W21 33.5
18 Alison Carswell NW W40 31.9
19 Bruce Cassey AK M70 28.7
20 Clive Bolt AK M60 28.6
21 Val Robinson CM W70 27.2
22 Joanna Stewart AK W60 26.6
23 John Powell CM M70 26.4
24 Karen Woods AK W50 26.0
25 Iryna Smirnova AK W50 26.0
26 Rae Powell CM W70 25.8
27 Yett Gelderman NW W70 21.3
28 Nicola Kinzett AK W50 19.0
29 Helen Bolt AK W60 17.8
Orange Long 6.1km
1 Scott Carswell NW M14 25.4
2 Alex Weir AK M70 24.7
Orange Short  3.7km
1 Cory Townsend CM M14 34.5
2 Georgina Dibble NW W14 30.7
3 Liam Stolberger NW M14 28.0
4 Andrew Townsend CM M40 24.5
5 Ann Jeans NW W50 18.8
6 Leon McGivern AK M60 17.2
7 Anna Cory-Wright AK W12 16.2
8 Judy Ng-Wai Shing NW W50 16.1
9 Maggi Salmon AK W50 14.2
10 Kat Petho AK W21 10.1
Yellow 3.5km
1 Sophie Katavich NW W14 17.1
2 Megan Bruce NW W14 16.6
3 Rebecca Greenwood AK W12 10.7
4 Courtney Brighouse CM W12 7.1
White 2.7km
1 Anna Cory-Wright AK W12 11.6
2 Matthew Greenwood AK M10 10.3
3 Liam Townsend CM M10 9.7
4 Olivia Brighouse CM W10 4.6