OY8 Points

  
          

Kohekohe - CM

  
          

Planner:

Trish Aspin

  

Controller:

Wayne Aspin

  
          

You may be listed in the results on the website but not in the points table below. This may be because your club membership was not given in the results and is not known from other sources or you were part of a group.

 
          

Information about how the points are calculated can be found in the OY Series tab in this website.  

 
          

Information or queries to John Powell at dnf_dns11@xtra.co.nz

  
          
 

Red 1

10.2 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Thomas

Reynolds

NW

1:19:16

10.0

10.0

20.0

  

2

James

Bradshaw

CM

1:20:06

9.5

9.9

19.4

  

3

Jeff

Greenwood

AK

1:49:38

9.0

7.2

16.2

  

4

Jonty

Oram

AK

2:11:30

8.5

6.0

14.5

  

5

Steve

Oram

AK

2:12:35

8.0

6.0

14.0

  

6

Tony

Cooper

AK

2:38:26

7.5

5.0

12.5

  

7

Kingsley

Ng-Wai Shing

NW

2:40:10

7.0

4.9

11.9

  

8

Mark

Wilson

AK

2:43:14

6.5

4.9

11.4

  

9

Allan

Janes

NW

2:44:56

6.0

4.8

10.8

  
          
          
 

Red 2

6.7 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Matthew

Goodall

CM

1:01:57

10.0

10.0

20.0

  

2

Imogene

Scott

AK

1:07:05

9.5

9.2

18.7

  

3

Martin

Peat

CM

1:08:27

9.0

9.1

18.1

  

4

Greta

Knarston

CM

1:10:37

8.5

8.8

17.3

  

5

Brent

Goodall

CM

1:13:44

8.0

8.4

16.4

  

6

Matthew

Jeans

NW

1:16:15

7.5

8.1

15.6

  

7

Benjamin

Reynolds

NW

1:16:59

7.0

8.0

15.0

  

8

Geoff

Mead

NW

1:17:04

6.5

8.0

14.5

  

9

Owen

Means

NW

1:26:26

6.0

7.2

13.2

  

10

Matt

Martin

NW

1:26:34

5.5

7.2

12.7

  

11

Steve

Pyatt

NW

1:27:29

5.0

7.1

12.1

  

12

Kieran

Woods

AK

1:28:28

4.5

7.0

11.5

  

13

Martin

Crosby

AK

1:29:53

4.0

6.9

10.9

  

14

James

Crosby

AK

1:31:21

3.5

6.8

10.3

  

15

Neil

Martin

NW

1:32:36

3.0

6.7

9.7

  

16

Dwayne

Smith

AK

1:33:05

2.5

6.7

9.2

  

17

Alan

Dobson

CM

1:34:54

2.0

6.5

8.5

  

18

Stephen

Reynolds

NW

1:37:29

1.5

6.4

7.9

  

19

Mark

Scobie

CM

1:41:32

1.0

6.1

7.1

  

20

Diana

O'Brien

CM

2:28:51

0.5

4.2

4.7

  
          
          
 

Red 3

4.2 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Dave

Middleton

NW

0:45:07

10.0

10.0

20.0

  

2

Sonya

Hollands

CM

0:48:54

9.5

9.2

18.7

  

3

Kayla

Fairburn

NW

0:49:05

9.0

9.2

18.2

  

4

Thomas

Stolberger

NW

0:50:52

8.5

8.9

17.4

  

5

Tommy

Hayes

AK

0:52:33

8.0

8.6

16.6

  

6

Alistair

Stewart

AK

0:53:24

7.5

8.4

15.9

  

7

Hayley

Ewen

AK

0:53:36

7.0

8.4

15.4

  

8

Lauren

Holmes

NW

0:53:37

6.5

8.4

14.9

  

9

Cosette

Saville

CM

0:53:46

6.0

8.4

14.4

  

10

Lisa

Mead

NW

0:54:47

5.5

8.2

13.7

  

11

Tom

Davies

AK

1:03:01

5.0

7.2

12.2

  

12

Phillip

Johansen

NW

1:03:57

4.5

7.1

11.6

  

13

Andrew

de Lisle

NW

1:03:59

4.0

7.1

11.1

  

14

Hayley

Smith

AK

1:04:36

3.5

7.0

10.5

  

15

Annette

Orchard

AK

1:05:01

3.0

6.9

9.9

  

16

Nicole

Scobie

CM

1:06:33

2.5

6.8

9.3

  

17

Richard

Mercen

AK

1:07:13

2.0

6.7

8.7

  

18

Suzanne

Stolberger

NW

1:07:18

1.5

6.7

8.2

  

19

Cara Lisa

Schloots

CM

1:09:14

1.0

6.5

7.5

  

20

Lyn

Stanton

AK

1:09:17

0.5

6.5

7.0

  

21

Phillippa

Poole

NW

1:10:02

0.0

6.4

6.4

  

22

Brian

Long

CM

1:10:33

0.0

6.4

6.4

  

23

Bronwyn

Holcombe

AK

1:11:19

0.0

6.3

6.3

  

24

Penny

Brothers

NW

1:13:46

0.0

6.1

6.1

  

25

Robin

Ambler

NW

1:15:15

0.0

6.0

6.0

  

26

Roger

Woodroofe

AK

1:16:27

0.0

5.9

5.9

  

27

Terje

Moen

NW

1:20:55

0.0

5.6

5.6

  

28

Elizabeth

Parsons

AK

1:22:18

0.0

5.5

5.5

  

29

Greg

Roigard

AK

1:29:35

0.0

5.0

5.0

  

30

Kasper

Tofte

AK

1:45:39

0.0

4.3

4.3

  

31

Selwyn

Palmer

AK

1:49:21

0.0

4.1

4.1

  
          
          
 

Red 4

3.1 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Alice

Tilley

NW

0:34:02

10.0

10.0

20.0

  

2

Kate

Salmon

NW

0:41:10

9.5

8.3

17.8

  

3

Anna

Parsons

AK

0:42:36

9.0

8.0

17.0

  

4

Brigitte

Handcock

CM

0:42:43

8.5

8.0

16.5

  

5

Gerald

Handcock

CM

0:43:10

8.0

7.9

15.9

  

6

John

Robinson

CM

0:44:34

7.5

7.6

15.1

  

7

Mary

Moen

NW

0:53:39

7.0

6.3

13.3

  

8

Anna

Crosby

AK

0:54:39

6.5

6.2

12.7

  

9

Julia

Simmonds

CM

0:55:26

6.0

6.1

12.1

  

10

Joanna

Stewart

AK

0:58:48

5.5

5.8

11.3

  

11

John

Powell

CM

1:00:09

5.0

5.7

10.7

  

12

Rhys

Thomson

NW

1:02:24

4.5

5.5

10.0

  

13

Scott

Scobie

CM

1:03:09

4.0

5.4

9.4

  

14

Rae

Powell

CM

1:08:56

3.5

4.9

8.4

  

15

Glen

Middleton

NW

1:15:50

3.0

4.5

7.5

  

16

Elizabeth

Pascal

AK

1:32:55

2.5

3.7

6.2

  

17

Val

Robinson

CM

1:39:33

2.0

3.4

5.4

  

18

Bert

Chapman

NW

1:52:11

1.5

3.0

4.5

  
          
          
 

Orange L

4.0 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Cameron

De-lisle

NW

0:46:12

10.0

10.0

20.0

  

2

Steven

McKinstry

AK

0:52:00

9.5

8.9

18.4

  

3

Murray

Thomas

NW

1:00:52

9.0

7.6

16.6

  

5

Andrew

Townsend

CM

1:04:40

8.5

7.1

15.6

  

6

Hannah

Scobie

CM

1:12:52

8.0

6.3

14.3

  

7

Claire

Dobson

CM

1:20:21

7.5

5.7

13.2

  
          
          
 

Orange S

3.3 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Hannah

Pitman-Bell

NW

0:39:46

10.0

10.0

20.0

  

2

Gemma

Scown

NW

0:44:00

9.5

9.0

18.5

  

3

Heidi

Stolberger

NW

0:45:13

9.0

8.8

17.8

  

4

Catherine

Andrew

AK

0:52:49

8.5

7.5

16.0

  

5

Maddie

Longson

NW

0:56:48

8.0

7.0

15.0

  

6

Sheena

O'Brien

CM

0:58:58

7.5

6.7

14.2

  

7

Karen

Woods

AK

1:06:00

7.0

6.0

13.0

  

8

Gordan

Holmes

NW

1:06:30

6.5

6.0

12.5

  

9

Tessa

Boyd

AK

1:08:55

6.0

5.8

11.8

  

10

Leon

McGivern

AK

1:13:58

5.5

5.4

10.9

  

11

Christy

Siu

NW

1:19:07

5.0

5.0

10.0

  

12

Judy

Ng-Wai Shing

NW

1:23:05

4.5

4.8

9.3

  

13

Gay

Ambler

NW

1:39:29

4.0

4.0

8.0

  
          
          
 

Yellow

2.3 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Tegan

Knightbridge

NW

0:28:45

10.0

10.0

20.0

  

2

Maegan

Handcock

CM

0:34:57

9.5

8.2

17.7

  

3

Declan

O'Brien

CM

0:39:55

9.0

7.2

16.2

  

4

Liam

Stolberger

NW

0:44:04

8.5

6.5

15.0

  

5

Mike

Knightbridge

NW

0:45:11

8.0

6.4

14.4

  

6

Kaitlyn

Pennell

CM

0:53:58

7.5

5.3

12.8

  

7

Olivia

Brighouse

CM

1:15:26

7.0

3.8

10.8

  

8

Courtney

Brighouse

CM

1:15:31

6.5

3.8

10.3

  
          
          
 

White

1.9 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Cory

Townsend

CM

0:14:19

10.0

10.0

20.0

  

2

Amanola

Townsend

CM

0:14:36

9.5

9.8

19.3

  

3

Liam

Townsend

CM

0:15:54

9.0

9.0

18.0

  

4

Rebecca

Greenwood

AK

0:28:46

8.5

5.0

13.5

  

5

Matthew

Greenwood

AK

0:32:17

8.0

4.4

12.4

  

6

Johno

O'Brien

CM

0:42:45

7.5

3.3

10.8