OY7 Points

  
          

Hodges Basin - Auckland Club

  
          

Planner:

Dwayne Smith

  

Controller:

Alistair Stewart

  
          

You may be listed in the results on the website but not in the points table below. This may be because your club membership was not given in the results and is not known from other sources or you were part of a group.

 
          

Information about how the points are calculated can be found in the OY Series tab in this website.  

 
          

Information or queries to John Powell at dnf_dns11@xtra.co.nz

 
          
 

Red 1

11.0 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Matt

Ogden

NW

0:59:08

10.0

10.0

20.0

  

2

Tom

Reynolds

NW

1:00:32

9.5

9.8

19.3

  

3

Gene

Beveridge

NW

1:03:41

9.0

9.3

18.3

  

4

Jourdan

Harvey

CM

1:13:28

8.5

8.0

16.5

  

5

Jeff

Greenwood

AK

1:25:37

8.0

6.9

14.9

  

6

Bruce

Peat

CM

1:29:49

7.5

6.6

14.1

  

7

Jonty

Oram

AK

1:34:03

7.0

6.3

13.3

  

8

Dennis

Wakefield

NW

1:41:45

6.5

5.8

12.3

  

9

Alen

Dobson

CM

1:42:59

6.0

5.7

11.7

  

10

Steve

Pyatt

NW

1:49:10

5.5

5.4

10.9

  

11

Steve

Oram

AK

1:55:29

5.0

5.1

10.1

  

12

Kingsley

Ng Wai Shing

NW

2:05:02

4.5

4.7

9.2

  

13

Mark

Wilson

AK

2:21:03

4.0

4.2

8.2

  

14

Adam

Barker

NW

2:30:46

3.5

3.9

7.4

  

15

Peter

Ware

AK

2:51:32

3.0

3.4

6.4

  

16

Tony

Cooper

AK

2:52:35

2.5

3.4

5.9

  
          
          
 

Red 2

8.4 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Paul

Ireland

NW

0:58:42

10.0

10.0

20.0

  

2

Cameron

Tier

NW

0:59:39

9.5

9.8

19.3

  

3

Matthew

Goodall

CM

1:02:11

9.0

9.4

18.4

  

4

Nick

Harris

NW

1:03:57

8.5

9.2

17.7

  

5

Marquita

Gelderman

NW

1:06:49

8.0

8.8

16.8

  

6

Imogene

Scott

AK

1:08:29

7.5

8.6

16.1

  

7

Martin

Peat

CM

1:08:54

7.0

8.5

15.5

  

8

Neil

Martin

NW

1:10:59

6.5

8.3

14.8

  

9

Dave

Middleton

NW

1:16:35

6.0

7.7

13.7

  

10

Rudy

Hlawatsch

AK

1:17:15

5.5

7.6

13.1

  

11

Geoff

Mead

NW

1:18:32

5.0

7.5

12.5

  

12

Ross

Brighouse

CM

1:19:36

4.5

7.4

11.9

  

13

Cosette

Saville

CM

1:19:37

4.0

7.4

11.4

  

14

Brent

Goodall

CM

1:23:33

3.5

7.0

10.5

  

15

Cameron

De Lisle

NW

1:23:48

3.0

7.0

10.0

  

16

Renee

Beveridge

NW

1:24:32

2.5

6.9

9.4

  

17

Shuan

Hill

NW

1:25:34

2.0

6.9

8.9

  

18

Mike

Morse

NW

1:25:47

1.5

6.8

8.3

  

19

Peter

King

AK

1:28:14

1.0

6.7

7.7

  

20

Katherine

Reynolds

NW

1:29:10

0.5

6.6

7.1

  

21

Kieran

Woods

AK

1:33:49

0.0

6.3

6.3

  

22

John

Barrett

NW

1:39:21

0.0

5.9

5.9

  

23

Stan

Foster

NW

1:40:05

0.0

5.9

5.9

  
          
          
 

Red 3

6.0 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Greg

Flynn

NW

0:40:53

10.0

10.0

20.0

  

2

Tane

Moore

NW

0:43:28

9.5

9.4

18.9

  

3

Jula

McMillan

NW

0:49:31

9.0

8.3

17.3

  

4

Kayla

Fairbairn

NW

0:50:06

8.5

8.2

16.7

  

5

Alice

Tilley

NW

0:51:17

8.0

8.0

16.0

  

6

Ivan

Millar

CM

0:53:19

7.5

7.7

15.2

  

7

Lisa

Mead

NW

0:55:02

7.0

7.4

14.4

  

8

Wayne

Aspin

CM

0:56:49

6.5

7.2

13.7

  

9

Thomas

Stolberger

NW

0:57:07

6.0

7.2

13.2

  

10

Frances

Peat

CM

0:58:55

5.5

6.9

12.4

  

11

Owen

Means

NW

0:58:58

5.0

6.9

11.9

  

12

Kate

Smirnova

AK

0:59:04

4.5

6.9

11.4

  

13

Sonia

Hollands

CM

1:00:09

4.0

6.8

10.8

  

14

Phil

Johansen

NW

1:01:02

3.5

6.7

10.2

  

15

Annette

Orchard

AK

1:02:01

3.0

6.6

9.6

  

16

John

Robinson

CM

1:02:09

2.5

6.6

9.1

  

17

Callum

Hill

NW

1:05:44

2.0

6.2

8.2

  

18

Angela

Levet

CM

1:06:13

1.5

6.2

7.7

  

19

James

Crosby

AK

1:08:32

1.0

6.0

7.0

  

20

Hayley

Smith

AK

1:09:12

0.5

5.9

6.4

  

21

Kasper

Tofte

AK

1:09:47

0.0

5.9

5.9

  

22

Daria

Voloshko

AK

1:10:33

0.0

5.8

5.8

  

23

Hayley

Ewen

AK

1:10:47

0.0

5.8

5.8

  

24

Roger

Woodroofe

AK

1:12:23

0.0

5.6

5.6

  

25

Trish

Aspin

CM

1:12:26

0.0

5.6

5.6

  

26

Brian

Long

CM

1:13:31

0.0

5.6

5.6

  

27

Andrew

De Lisle

NW

1:15:15

0.0

5.4

5.4

  

28

Rodney

Deacon

AK

1:15:40

0.0

5.4

5.4

  

29

Flynn

Hill

NW

1:16:30

0.0

5.3

5.3

  

30

Suzanne

Stolberger

NW

1:23:03

0.0

4.9

4.9

  

31

Greg

Roigard

AK

1:24:48

0.0

4.8

4.8

  

32

Tom

Davies

AK

1:30:11

0.0

4.5

4.5

  

33

Bronwyn

Holcome

AK

1:32:03

0.0

4.4

4.4

  

34

Elizabeth

Parsons

AK

1:35:15

0.0

4.3

4.3

  

35

Richard

Mercer

AK

1:39:05

0.0

4.1

4.1

  

36

Robert

King

AK

1:42:37

0.0

4.0

4.0

  

37

Hiraku

Walley

CM

1:44:28

0.0

3.9

3.9

  

38

Penny

Brothers

NW

1:44:31

0.0

3.9

3.9

  

39

Robin

amber

NW

1:56:00

0.0

3.5

3.5

  

40

Vanessa

Van Marle

AK

2:07:03

0.0

3.2

3.2

  
          
          
 

Red 4

4.0 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Claire

Flynn

NW

0:35:19

10.5

10.0

20.5

  

2

Rob

Garden

NW

0:36:57

10.0

10.0

20.0

  

3

Trevor

Carswell

NW

0:50:33

9.5

7.3

16.8

  

4

Anna

Parsons

AK

0:50:33

9.0

7.3

16.3

  

5

-

Incognito

NW

0:51:01

8.5

7.2

15.7

  

6

Mike

Beveridde

NW

0:52:38

8.0

7.0

15.0

  

7

Heidi

Stolberger

NW

0:53:42

7.5

6.9

14.4

  

8

Iryna

Smirnova

AK

0:58:49

7.0

6.3

13.3

  

9

Megan

Officer

NW

0:59:59

6.5

6.2

12.7

  

10

John

Powell

CM

1:00:50

6.0

6.1

12.1

  

11

Alina

Smirnov

AK

1:01:22

5.5

6.0

11.5

  

12

Bruce

Cassey

AK

1:04:13

5.0

5.8

10.8

  

13

Anna

Hainsworth

NW

1:06:42

4.5

5.5

10.0

  

14

Mervyn

Paitry

AK

1:06:45

4.0

5.5

9.5

  

15

Chevelle

Sands

CM

1:07:53

3.5

5.4

8.9

  

16

Rhys

Thompson

NW

1:09:24

3.0

5.3

8.3

  

17

Alistair

White

AK

1:11:57

2.5

5.1

7.6

  

18

Lesley

Stone

NW

1:12:13

2.0

5.1

7.1

  

19

Bianca

Mercer

AK

1:15:06

1.5

4.9

6.4

  

20

Anna

Crosby

AK

1:16:41

1.0

4.8

5.8

  

21

Cameron

Simms

NW

1:17:55

0.0

4.7

4.7

  

22

Gerald

Handcock

CM

1:18:09

0.0

4.7

4.7

  

23

Frances

Hill

NW

1:18:43

0.0

4.7

4.7

  

24

Val

Robinson

CM

1:18:52

0.0

4.7

4.7

  

25

Les

Paver

NW

1:21:36

0.0

4.5

4.5

  

26

Alison

Comer

AK

1:22:36

0.0

4.5

4.5

  

27

Rae

Powell

CM

1:26:10

0.0

4.3

4.3

  

28

Glen

Middleton

NW

1:30:29

0.0

4.1

4.1

  

29

Nicholas

Oram

AK

1:30:32

0.0

4.1

4.1

  

30

Yett

Gelderman

NW

1:30:40

0.0

4.1

4.1

  

31

Karen

Woods

AK

1:37:12

0.0

3.8

3.8

  

32

Bert

Chapman

NW

1:41:46

0.0

3.6

3.6

  

33

Liz

Pascal

AK

1:59:42

0.0

3.1

3.1

  
          
          
 

Orange L

5.6 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Stephen

Andrew

AK

1:17:42

10.0

10.0

20.0

  

2

Colette

Maier

NW

1:45:28

9.5

7.4

16.9

  

3

Rob

Jacobs

AK

2:16:35

9.0

5.7

14.7

  

4

Mark

.

AK

3:04:23

8.5

4.2

12.7

  
          
          
 

Orange S

4.0 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Ryan

Williams

AK

0:43:16

10.0

10.0

20.0

  

2

Allan

Janes

NW

0:53:22

9.5

8.1

17.6

  

3

Hannah

Pitman-Bell

NW

0:58:19

9.0

7.4

16.4

  

4

Catherine

Andrew

AK

1:19:38

8.5

5.4

13.9

  

5

Judie

Ng-Wai Shing

NW

1:22:13

8.0

5.3

13.3

  

6

Kat

Petho

AK

1:22:27

7.5

5.2

12.7

  

7

Christy

Siu

NW

1:26:34

7.0

5.0

12.0

  

8

Tessa

Boyd

AK

1:29:31

6.5

4.8

11.3

  

9

Lyn

Stanton

AK

1:29:33

6.0

4.8

10.8

  

10

Leon

McGivern

AK

1:39:38

5.5

4.3

9.8

  
          
          
 

Yellow

3.2 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Tegan

Knightbridge

NW

0:32:50

10.0

10.0

20.0

  

2

Liam

Stolberger

NW

0:43:52

9.5

7.5

17.0

  

3

Meigan

Handcock

CM

0:54:12

9.0

6.1

15.1

  

4

Kaitlyn

Pennell

CM

0:57:43

8.5

5.7

14.2

  

5

Ben

Andrew

AK

1:15:53

8.0

4.3

12.3

  

6

Lana

Gosse

NW

1:19:25

7.5

4.1

11.6

  

7

Mani

Gosse

NW

1:19:33

7.0

4.1

11.1

  

8

Scott

Carswell

NW

1:30:46

6.5

3.6

10.1

  
          
          
 

White

2.4 km

 

Result

Rank

Time

Total

  

1

Haydn

Williams

AK

0:39:45

10.0

10.0

20.0

  

2

Becky

Pennell

CM

0:42:50

9.5

9.3

18.8

  

3

Rebecca

Greenwood

AK

0:45:40

9.0

8.7

17.7

  

4

Matthew

Greenwood

AK

0:46:29

8.5

8.6

17.1