OY1 Points

  
         

Pulpit Rock - North West Club

  
         
         

 You may be listed in the results but not below. This may be because your club membership was not given in the results and is not known from other sources or you were part of a group.

 
         

Information about how the points are calculated can be found in the OY Series tab in this website.  

 
         

Information or queries to John Powell at dnf_dns11@xtra.co.nz

 
         
 

Red 1

  

Result

Rank

Time

Total

 

1

Toby

Scott

AK

1:09:02

10.0

10.0

20.0

 

2

James

Bradshaw

CM

1:10:15

9.5

9.8

19.3

 

3

Nick

Mead

NW

1:13:05

9.0

9.4

18.4

 

4

Duncan

Morrison

HB

1:17:32

8.5

8.9

17.4

 

5

Paul

Ireland

NW

1:32:33

8.0

7.5

15.5

 

6

Aiden

Boswell

WK

1:33:27

7.5

7.4

14.9

 

7

Imogene

Scott

AK

1:40:23

7.0

6.9

13.9

 

8

Jonty

Oram

AK

1:43:20

6.5

6.7

13.2

 

9

Dennis

Wakefield

NW

1:49:26

6.0

6.3

12.3

 

10

Ruby

Hawatsch

AK

2:00:27

5.5

5.7

11.2

 

11

Steve

Oram

AK

2:01:33

5.0

5.7

10.7

 

12

Gergo

Verhas

AK

2:05:31

4.5

5.5

10.0

 

13

Stan

Foster

WK

2:11:02

4.0

5.3

9.3

 

14

Kingsley

Ng Wai Shing

NW

2:11:50

3.5

5.2

8.7

 

15

Matthew

Ng Wai Shing

NW

2:13:39

3.0

5.2

8.2

 

16

Steve

Pyatt

NW

2:18:42

2.5

5.0

7.5

 

17

Allan

Janes

NW

2:22:43

2.0

4.8

6.8

 

18

Owen

Means

NW

2:29:26

1.5

4.6

6.1

 

19

Mark

Wilson

AK

2:59:51

1.0

3.8

4.8

 

20

Rolf

Wagner

NW

3:09:38

0.5

3.6

4.1

 
 

Matt

Ogden

NW

mp

  

0

 
 

Tony

Cooper

AK

mp

  

0

 
 

Peter

Ware

AK

mp

  

0

 
 

Ewart

Macklucas

AK

dsq

  

0

 
         
 

Red 2

  

Result

Rank

Time

Total

 

1

Greg

Flynn

NW

0:48:48

10.5

11.7

22.2

 

2

Pete

Swanson

AK

0:57:14

10.0

10.0

20.0

 

3

Laura

Robertson

HV

1:01:27

9.5

9.3

18.8

 

4

Kate

Morrison

HB

1:02:30

9.0

9.2

18.2

 

5

Tane

Moore

NW

1:02:40

8.5

9.1

17.6

 

6

Marquita

Gelderman

NW

1:03:52

8.0

9.0

17.0

 

7

Matthew

Goodall

CM

1:07:02

7.5

8.5

16.0

 

8

Matt

Martin

NW

1:08:13

7.0

8.4

15.4

 

9

Dave

Middleton

NW

1:11:45

6.5

8.0

14.5

 

10

Geoff

Mead

NW

1:11:46

6.0

8.0

14.0

 

11

Martin

Peat

CM

1:12:05

5.5

7.9

13.4

 

12

Cameron

De L'isle

NW

1:13:36

5.0

7.8

12.8

 

13

Shaan

Hill

NW

1:15:58

4.5

7.5

12.0

 

14

Sam

Peat

CM

1:16:05

4.0

7.5

11.5

 

15

Tobias

Math

CM

1:17:55

3.5

7.3

10.8

 

16

Claire

Flynn

NW

1:19:03

3.0

7.2

10.2

 

17

James

Crosby

AK

1:21:09

2.5

7.1

9.6

 

18

Ross

Brighouse

CM

1:21:32

2.0

7.0

9.0

 

19

Cosette

Saville

CM

1:23:17

1.5

6.9

8.4

 

20

Martin

Crosby

AK

1:28:34

1.0

6.5

7.5

 

21

Trevor

Murray

NW

1:28:58

0.5

6.4

6.9

 

22

Neil

Martin

NW

1:33:39

0

6.1

6.1

 

23

Kerry

Linkhorn

AK

1:33:52

0

6.1

6.1

 

24

Jeff

Greenwood

AK

1:37:26

0

5.9

5.9

 

25

Santy

Goodall

CM

1:38:34

0

5.8

5.8

 

26

Peter

King

AK

1:40:03

0

5.7

5.7

 

27

Kath

Reynolds

NW

1:40:55

0

5.7

5.7

 

28

Andrew

De L'isle

NW

1:50:31

0

5.2

5.2

 

29

Norm

Jager

AK

1:51:00

0

5.2

5.2

 

30

Lisa

Mead

NW

1:51:06

0

5.2

5.2

 

31

Parekura

Callaghan

AK

2:03:26

0

4.6

4.6

 

32

Robert

King

AK

2:06:49

0

4.5

4.5

 

33

Mark

Scobie

CM

2:21:47

0

4.0

4.0

 

34

Nicholas

Oram

AK

2:23:18

0

4.0

4.0

 

35

Suzanne

Stolberger

NW

2:40:53

0

3.6

3.6

 

36

Stephen

Reynolds

NW

2:46:42

0

3.4

3.4

 

37

John

Parsons

AK

3:04:19

0

3.1

3.1

 
 

Mike

Morse

NW

mp

    
 

Sarah

Anderson

HB

mp

    
 

Frances

Hill

NW

mp

    
         
 

Red 3

  

Result

Rank

Time

Total

 

1

Alice

Tilley

NW

0:50:31

10.0

10.0

20.0

 

2

Renee

Beveridge

NW

0:51:52

9.5

9.7

19.2

 

3

Kayla

Fairbairn

NW

0:55:14

9.0

9.1

18.1

 

4

Greta

Knarston

CM

0:56:42

8.5

8.9

17.4

 

5

Phillipa

Poole

NW

0:59:42

8.0

8.5

16.5

 

6

Lauren

Holmes

NW

1:02:03

7.5

8.1

15.6

 

7

Guy

Cory-Wright

AK

1:02:11

7.0

8.1

15.1

 

8

Elke

Haag

NW

1:04:19

6.5

7.9

14.4

 

9

Hayley

Ewen

NW

1:04:57

6.0

7.8

13.8

 

10

Thomas

Stolberger

NW

1:05:05

5.5

7.8

13.3

 

11

Kate

Smirnova

AK

1:09:01

5.0

7.3

12.3

 

12

Alistair

Stewart

AK

1:12:04

4.5

7.0

11.5

 

13

Annette

Orchard

AK

1:12:09

4.0

7.0

11.0

 

14

Hannah

Lockie

NW

1:16:29

3.5

6.6

10.1

 

15

Terje

Moen

NW

1:16:54

3.0

6.6

9.6

 

16

Lyn

Stanton

AK

1:19:08

2.5

6.4

8.9

 

17

Penny

Brothers

NW

1:19:47

2.0

6.3

8.3

 

18

David

Scott

AK

1:20:03

1.5

6.3

7.8

 

19

Sabeth

Kosch

ST

1:22:44

1.0

6.1

7.1

 

20

Wally

Sampson

NW

1:24:26

0.5

6.0

6.5

 

21

Chris

Gelderman

NW

1:26:11

0.0

5.9

5.9

 

22

Bronwyn

Holcombe

AK

1:27:14

0.0

5.8

5.8

 

23

Anna

Parsons

AK

1:30:23

0.0

5.6

5.6

 

24

Phil

Johansen

NW

1:30:58

0.0

5.6

5.6

 

25

Elizabeth

Parsons

AK

1:31:58

0.0

5.5

5.5

 

26

Robert

Vanstam

NW

1:33:35

0.0

5.4

5.4

 

27

Mike

Roigard

NW

1:36:40

0.0

5.2

5.2

 

28

John

Robinson

CM

1:37:28

0.0

5.2

5.2

 

29

Mike

Ashmore

AK

1:40:30

0.0

5.0

5.0

 

30

Jennifer

Seed

AK

1:57:57

0.0

4.3

4.3

 

31

Vanessa

van Marle

AK

2:02:52

0.0

4.1

4.1

 

32

Mervyn

Paity

AK

2:12:50

0.0

3.8

3.8

 

33

Rodney

Deacon

AK

4:51:40

0.0

1.7

1.7

 
         
 

Red 4

  

Result

Rank

Time

Total

 

1

Hannah

Sampson

NW

0:43:05

10.0

10.0

20.0

 

2

Kate

Salmon

NW

0:45:03

9.5

9.6

19.1

 

3

Riley

Mooney

AK

0:47:34

9.0

9.1

18.1

 

4

Joe

Mooney

AK

0:49:11

8.5

8.8

17.3

 

5

Bridget

Handcock

CM

0:51:26

8.0

8.4

16.4

 

6

Flynn

Hill

NW

0:52:16

7.5

8.2

15.7

 

7

Sam

Morse

NW

0:54:05

7.0

8.0

15.0

 

8

Callum

Hill

NW

0:57:37

6.5

7.5

14.0

 

9

Vee

Smirnova

AK

0:58:29

6.0

7.4

13.4

 

10

Heidi

Stolberger

NW

0:58:35

5.5

7.4

12.9

 

11

Lorri

O'Brien

NW

0:59:24

5.0

7.3

12.3

 

12

Rhys

Thompson

NW

1:00:28

4.5

7.1

11.6

 

13

Mary

Wodsworth

AK

1:03:36

4.0

6.8

10.8

 

14

Clive

Bolt

AK

1:05:10

3.5

6.6

10.1

 

15

Mary

Moen

NW

1:05:58

3.0

6.5

9.5

 

16

Lesley

Sampson

NW

1:06:05

2.5

6.5

9.0

 

17

Hayley

Smith

AK

1:06:11

2.0

6.5

8.5

 

18

Max

Griffths

NW

1:06:24

1.5

6.5

8.0

 

19

Adrian

Griffths

NW

1:06:28

1.0

6.5

7.5

 

20

Irene

Smirnova

AK

1:06:39

0.5

6.5

7.0

 

21

Joanna

Stewart

AK

1:06:50

0

6.4

6.4

 

22

Nicole

Scobie

CM

1:09:04

0

6.2

6.2

 

23

John

Powell

CM

1:09:08

0

6.2

6.2

 

24

Dwayne

Smith

AK

1:10:28

0

6.1

6.1

 

25

Gerald

Handcock

CM

1:10:36

0

6.1

6.1

 

26

Val

Robinson

CM

1:13:14

0

5.9

5.9

 

27

Bert

Chapman

NW

1:18:23

0

5.5

5.5

 

28

Lesley

Stone

NW

1:29:47

0

4.8

4.8

 

29

Rae

Powell

CM

1:34:42

0

4.5

4.5

 

30

Liz

Pascal

AK

1:45:04

0

4.1

4.1

 

31

Helen

Bolt

AK

1:59:18

0

3.6

3.6

 

32

Greg

Roigard

AK

2:10:06

0

3.3

3.3

 
 

Tommy

Hayes

AK

mp

0

0

0

 
 

Yett

Gelderman

NW

mp

0

0

0

 
         
 

Orange Long

  

Result

Rank

Time

Total

 

1

Bianna

Mercer

AK

1:40:42

10.0

10.0

20.0

 

2

Richard

Mercer

AK

1:42:22

9.5

9.8

19.3

 

3

Colette

Maier

NW

1:47:22

9.0

9.4

18.4

 

4

Ella

Walmsly

NW

1:55:45

8.5

8.7

17.2

 
 

Cath

Heppelthwaite

AK

mp

0

0

0

 
 

Anna

Crosby

AK

mp

0

0

0

 
 

Diana

O'Brien

CM

mp

0

0

0

 
 

Rob

Jacobs

AK

mp

0

0

0

 
         
 

Orange Short

  

Result

Rank

Time

Total

 

1

Mitchell

Herbet

CM

0:49:48

10.0

10.0

20.0

 

1

Tony

Goodall

CM

0:49:48

10.0

10.0

20.0

 

3

Cameron

Simms

NW

0:55:48

9.0

8.9

17.9

 

4

Julian

Hayes

AK

0:59:52

8.5

8.3

16.8

 

5

Matthew

Cox

NW

1:00:15

8.0

8.3

16.3

 

6

Scott

Scobie

CM

1:02:15

7.5

8.0

15.5

 

7

Danielle

Goodall

CM

1:03:01

7.0

7.9

14.9

 

8

Tayla

Cox

CM

1:03:02

6.5

7.9

14.4

 

9

Jessica

Sampson

NW

1:17:32

6.0

6.4

12.4

 

10

Kaye

Griffths

NW

1:31:40

5.5

5.4

10.9

 

11

Maggi

Salmon

NW

1:34:08

5.0

5.3

10.3

 

12

Sheena

O'Brien

CM

1:35:09

4.5

5.2

9.7

 

13

Judy

Ng Wai Shing

NW

1:36:55

4.0

5.1

9.1

 

14

Tessa

Boyd

AK

1:58:40

3.5

4.2

7.7

 

15

Hannah

Scobie

CM

2:40:36

3.0

3.1

6.1

 
 

Matthew

Goodall

CM

mp

0.0

0

0

 
         
 

Yellow

  

Result

Rank

Time

Total

 

1

Tegan

Knightbridge

NW

0:39:09

10

10

20

 

2

Flynn

Barran

CM

0:48:35

9.5

8.1

17.6

 

3

Anna

Thompson

NW

0:48:57

9.0

8.0

17.0

 

4

Megan

Handcock

CM

0:51:55

8.5

7.5

16.0

 

5

Daniel

Barran

CM

0:52:42

8.0

7.4

15.4

 

6

Mika

Hill

NW

0:53:47

7.5

7.3

14.8

 

7

Ella

Kendrick

NW

1:07:59

7.0

5.8

12.8

 

8

Natasha

Wilson

AK

1:08:46

6.5

5.7

12.2

 

9

Liam

Stolberger

NW

1:15:17

6.0

5.2

11.2

 

10

Lana

Gosse

NW

1:30:13

5.5

4.3

9.8

 

11

Scott

Carswell

NW

1:34:48

5.0

4.1

9.1

 

12

Ronald

Chen

AK

2:05:16

4.5

3.1

7.6

 

13

Lam

Isaac

AK

2:08:24

4.0

3.0

7.0

 
 

Jade

Darrah

CM

mp

0

0

0

 
 

Brennan

Sampson

NW

mp

0

0

0

 
         
 

White

  

Result

Rank

Time

Total

 

1

Liam

Gelderman

NW

0:42:09

10

10

20

 

2

Louise

Potious

AK

0:42:40

9.5

9.9

19.4

 

3

Marnie

Gosse

NW

0:43:53

9.0

9.6

18.6

 

4

Chelsea

Sampson

NW

0:53:47

8.5

7.8

16.3

 

5

Matthew

Greenwood

AK

0:53:54

8.0

7.8

15.8

 

6

Charlie

Frater

AK

0:54:11

7.5

7.8

15.3

 

7

Rebecca

Greenwood

AK

0:56:02

7.0

7.5

14.5

 

8

Anna

Cory-Wright

AK

0:56:41

6.5

7.4

13.9

 

9

Juliette

Frater

AK

0:56:52

6.0

7.4

13.4

 

10

Sylvie

Frater

AK

0:57:10

5.5

7.4

12.9

 

11

Phillippa

Carswell

NW

0:57:47

5.0

7.3

12.3

 

12

Grace

Cory-Wright

AK

1:00:53

4.5

6.9

11.4