OY8 Points

 
        

Wiggles – Auckland Club

 
        

A blank in your age-class means that it has not been listed in results and is not known from other sources.  Information about age-classes and points calculation can be found at http://oy.aoa.org.nz/oy-oy_series.html

 
        

Non-club members are not eliglible to be awarded OY points.  You may not be listed in the table because your club membership was not listed in results and is not known from other sources.

 
        

Information or queries to John Powell at dnf_dns11@xtra.co.nz

 
        
 

Time

  

Club

Age

Points

 
     

class

  
  

Red 1

     

1

0:57:23

Matt

Ogden

NW

M18

120.3

 

2

1:02:21

James

Bradshaw

CM

M21

117.1

 

3

1:02:25

Greg

Flynn

NW

M21

117.1

 

4

1:02:33

Toby

Scott

AK

M21

117.0

 

5

1:04:25

Thomas

Reynolds

NW

M21

115.8

 

6

1:05:40

Michael

Adams

NW

M21

115.0

 

7

1:06:27

Gene

Beveridge

NW

M18

114.5

 

8

1:07:59

Nick

Mead

NW

M21

113.5

 

9

1:32:54

Bruce

Peat

CM

M50

97.4

 

10

1:38:44

Johannes

Gorecku

AK

 

93.7

 

11

1:40:27

Denis

Wakefield

NW

M21

92.6

 

12

1:41:19

Owen

Means

NW

M50

92.0

 

13

1:45:04

Sam

Peat

CM

M16

89.6

 

14

1:46:14

Geoff

Leyland

NW

M21

88.9

 

15

1:48:35

Frazer

McDiamid

CM

 

87.3

 

16

1:52:28

Alastair

McDowell

NW

M21

84.8

 

17

1:52:29

Kingsley

Ng-Wai Shing

NW

M50

84.8

 

18

1:57:17

Ionel

Popovici

AK

 

81.7

 

19

2:05:06

John

Barrett

NW

M50

76.7

 

20

2:27:01

Tony

Cooper

AK

M50

62.6

 

21

3:25:03

Peter

Ware

AK

M50

25.2

 
        
        
  

Red 2

     

1

0:56:49

Laura

Robertson

NW

 

98.3

 

2

0:59:57

Tane

Moore

NW

 

93.2

 

3

1:01:23

Geoff

Mead

NW

M50

90.9

 

4

1:04:12

Matt

Martin

NW

M16

86.3

 

5

1:07:36

Ross

Brighouse

CM

M60

80.9

 

6

1:09:34

Peter

King

AK

M50

77.7

 

7

1:10:47

Brent

Goodall

CM

M40

75.7

 

8

1:10:47

Scott

Vennell

AK

M40

75.7

 

9

1:11:14

Neil

Martin

NW

M40

75.0

 

10

1:11:20

Rebecca

Gray

NW

W18

74.8

 

11

1:11:50

Matthew

Goodall

CM

M16

74.0

 

12

1:13:13

Cosette

Saville

CM

W18

71.8

 

13

1:14:08

Rudy

Hlawatsch

AK

M50

70.3

 

14

1:14:23

Ben

Reynolds

NW

M18

69.9

 

15

1:15:05

Peter

Cleary

CM

M40

68.8

 

16

1:16:37

Callum

Cleary

CM

M14

66.3

 

17

1:21:46

Simon

Rouse

AK

 

58.0

 

18

1:21:48

Annette

Orchard

AK

W50

57.9

 

19

1:25:05

Pip

Poole

NW

W50

52.6

 

20

1:25:48

Lisa

Mead

NW

W50

51.4

 

21

1:25:52

Cameron

De Lisle

NW

M14

51.3

 

22

1:29:09

Stephen

Reynolds

NW

M50

46.0

 

23

1:30:57

Stephane

Brindel

AK

 

43.1

 
        
        
  

Red 3

     

1

0:51:11

Wayne

Aspin

CM

M60

58.6

 

2

0:52:31

Jula

McMillan

NW

W18

57.5

 

3

0:52:34

Claire

Flynn

NW

W21

57.4

 

4

0:53:47

Trish

Aspin

CM

W60

56.4

 

5

0:54:16

Alan

Dobson

CM

 

56.0

 

6

0:55:48

Kieran

Woods

AK

M16

54.6

 

7

0:55:59

Kate

Smirnova

AK

 

54.5

 

8

0:58:17

Simon

Rouse

AK

 

52.5

 

9

0:58:24

Renee

Beveridge

NW

W18

52.4

 

10

0:59:23

Dwayne

Smith

AK

M40

51.5

 

11

1:00:47

Norm

Jager

AK

M50

50.3

 

12

1:01:46

Phil

White

NW

M50

49.4

 

13

1:02:17

Kayla

Fairbairn

NW

W14

49.0

 

14

1:03:32

Martin

Crosby

AK

M50

47.9

 

15

1:03:51

Terje

Moen

NW

M60

47.6

 

16

1:04:25

Helayna

Ogden

NW

W16

47.1

 

17

1:04:53

Sarah

Anderson

NW

 

46.7

 

18

1:05:49

Thomas

Stolberger

NW

 

45.9

 

19

1:10:01

Lauren

Holmes

NW

 

42.2

 

20

1:10:17

Angela

Levett

CM

W21

42.0

 

21

1:11:22

Kate

Salmon

NW

W16

41.1

 

22

1:11:24

Merryn

Ng-Wai Shing

NW

W18

41.0

 

23

1:14:26

Hiraku

Walley

CM

M16

38.4

 

24

1:15:55

Suzanne

Stolberger

NW

W40

37.1

 

25

1:15:55

Bronwyn

Holcombe

AK

W50

37.1

 

26

1:15:58

John

Powell

CM

M60

37.1

 

27

1:16:20

Lisbeth

Hornell

NW

W50

36.7

 

28

1:16:41

Elke

Haag

NW

W50

36.4

 

29

1:18:18

Hannah

Lockie

NW

W18

35.0

 

30

1:21:03

Anne

Humphries

CM

W60

32.6

 

31

1:21:13

Katherine

Reynolds

NW

W21

32.5

 

32

1:23:17

Mike

Roigard

NW

M50

30.7

 

33

1:23:37

Bruce

Cassey

AK

 

30.4

 

34

1:26:39

Alina

Smirnova

AK

W21

27.7

 

35

1:32:04

Catherine

Jackson

AK

 

23.0

 

36

1:45:57

Nicholas

Oram

AK

M50

10.9

 

37

1:41:27

Sabeth

Kosch

AK

 

14.8

 

38

1:56:43

Elizabeth

Parsons

AK

W50

1.5

 

39

2:02:41

John

Parsons

AK

 

0.0

 

40

2:44:03

Scott

Henderson

AK

 

0.0

 
        
        
  

Red 4

     

1

0:35:06

Darren

Gosse

NW

 

53.5

 

2

0:44:57

Annie

Sandersson

TA

 

42.1

 

3

0:46:27

Shaan

Hill

NW

M14

40.4

 

4

0:47:57

Hayley

Smith

AK

W14

38.7

 

5

0:48:15

Jay

Paterson

TA

 

38.3

 

6

0:48:15

Rhys

Thompson

NW

M70

38.3

 

7

0:48:19

Connor

Cleary

CM

M12

38.2

 

8

0:49:48

David

Scott

AK

M60

36.5

 

9

0:51:19

Simon

Cox

CM

 

34.8

 

10

0:52:02

Brigitte

Handcock

NW

W16

33.9

 

11

0:54:22

Greg

Roigard

AK

M50

31.2

 

12

0:54:33

Vanessa

Van Marle

AK

 

31.0

 

13

0:56:37

Mary

Moen

NW

W60

28.6

 

14

1:01:07

Maggie

Reynolds

NW

W50

23.4

 

15

1:02:54

Rae

Powell

CM

W60

21.4

 

16

1:03:02

Graham

Peters

NW

M70

21.2

 

17

1:03:22

Charles

Jackson

AK

 

20.8

 

18

1:04:08

Anna

Hainsworth

NW

W40

19.9

 

19

1:06:33

Iryna

Smirnova

AK

 

17.1

 

20

1:18:15

Debbie

Beveridge

NW

 

3.6

 

21

1:18:37

Roger

Woodroofe

AK

 

3.2

 

22

1:22:57

Gerald

Handcock

CM

M14

0.0

 

23

1:30:45

Bert

Chapman

NW

M70

0.0

 
        
        
  

Orange Long

     

1

0:53:28

Alice

Tilley

NW

W14

27.1

 

2

1:03:44

Scott

Holdaway

AK

 

22.8

 

3

1:04:43

Andrew

de Lisle

NW

M40

22.4

 

4

1:08:57

Paul

Goff

AK

 

21.0

 

5

1:16:07

Simon

Marwick

BH

 

19.1

 

6

1:20:27

Chris

Wright

AK

 

18.0

 

7

1:29:56

Michael

Irwin

BH

 

16.1

 

8

2:17:08

Frances

Hill

NW

W40

10.6

 
        
        
  

Orange Short

     

1

0:42:19

Matthew

Cox

NW

M12

18.0

 

2

0:47:09

Callum

Hill

NW

 

16.2

 

3

0:50:40

Diann

O'Brien

CM

 

15.0

 

4

0:55:00

Heidi

Stolberger

NW

W14

13.9

 

5

0:57:09

Melanie

Cash

AK

 

13.3

 

6

1:05:12

Shaun

McCollock

BH

 

11.7

 

7

1:16:12

Karen

Woods

AK

W40

10.0

 

8

1:17:06

Gillian

Stretch

AK

 

9.9

 

9

1:19:57

Tyler

Warwick

BH

 

9.5

 

10

1:22:44

Flynn

Hill

NW

 

9.2

 

11

1:32:25

Lyn

Stanton

AK

 

8.2

 

12

1:32:51

Tessa

Boyd

AK

 

8.2

 

13

1:34:37

Jossie

Jackson

AK

 

8.1

 
        
        
  

Yellow

     

1

0:30:27

Lucy

Sturny

BH

 

9.3

 

2

0:32:46

Abhisher

Rughani

BH

 

8.6

 

3

0:34:03

Megan

Kikuchi

BH

 

8.3

 

4

0:34:29

Liam

Stoleberger

NW

 

8.2

 

5

0:34:57

Frankie

Sturny

BH

 

8.1

 

6

0:35:11

Toby

Gentil

BH

 

8.0

 

7

0:36:18

Ryan

Mercer

BH

 

7.8

 

8

0:36:41

Oliver

Pike

BH

 

7.7

 

9

0:37:21

Petra

Ashcroft

BH

W12

7.5

 

10

0:37:35

Jade

Bell

BH

 

7.5

 

11

0:38:11

Dominic

Cleary

CM

M12

7.4

 

12

0:38:26

Scott

Carswell

NW

 

7.3

 

13

0:39:18

Jon

Mora

BH

 

7.2

 

14

0:42:30

Kiri

Bhana

NW

 

6.6

 

15

0:45:30

Clare

Sykes

BH

 

6.2

 

16

0:48:33

Sheena

O'Brien

CM

 

5.8

 

17

1:04:33

Jean

Acosta

BH

 

4.4

 

18

1:15:21

Carmen

Ashcroft

BH

 

3.7

 

19

1:16:38

Jason

Bhana

BH

 

3.7

 
        
        
  

White

     

1

0:22:43

Lea

Ehlers

NW

 

6.8

 

2

0:27:02

Marnie

Gosse

NW

 

5.7

 

3

0:34:33

Phillippa

Carswell

NW

 

4.5

 

4

0:41:52

Lana

Gosse

NW

 

3.7