OY7 Points

 
        

Pulpit Rock – North West Club

 
        

A blank in your age-class means that it has not been listed in results and is not known from other sources.  Information about age-classes and points calculation can be found at http://oy.aoa.org.nz/oy-oy_series.html

 
        

Non-club members are not eliglible to be awarded OY points.  You may not be listed in the table because your club membership was not listed in results and is not known from other sources.

 
        

Information or queries to John Powell at dnf_dns11@xtra.co.nz

 
        
 

Time

  

Club

Age

Points

 
     

class

  
  

Red 1

     

1

1:05:07

Thomas

Reynolds

NW

M21

123.5

 

2

1:06:26

Nick

Mead

NW

M21

123.0

 

3

1:33:05

Greg

Flynn

NW

M21

113.5

 

4

1:42:44

Denis

Wakefield

NW

M21

110.1

 

5

2:01:46

Kingsley

Ng-Wai Shing

NW

M50

103.3

 

6

2:07:58

Johannes

Gorecku

AK

 

101.0

 

7

2:14:49

Allan

Janes

NW

M40

98.6

 

8

2:21:15

Sam

Peat

CM

M16

96.3

 

9

2:27:37

Alan

Dobson

CM

 

94.0

 

10

2:28:41

John

Barrett

NW

M50

93.6

 

11

3:09:39

Tony

Cooper

AK

M50

79.0

 

12

3:10:23

Peter

Ware

AK

M50

78.7

 

13

3:24:26

Stephane

Brindel

AK

 

73.7

 
        
  

Red 2

     

1

1:09:37

Ross

Brighouse

CM

M60

90.7

 

2

1:11:48

Geoff

Mead

NW

M50

88.8

 

3

1:15:04

Rudy

Hlawatsch

AK

M50

85.9

 

4

1:18:52

Tim

Renton

AK

M21

82.6

 

5

1:24:18

Matt

Martin

NW

M16

77.9

 

6

1:26:29

Scott

Vennell

AK

M40

76.0

 

7

1:26:49

Lisa

Mead

NW

W50

75.7

 

8

1:28:04

Neil

Martin

NW

M40

74.6

 

9

1:35:35

Annette

Orchard

AK

W50

68.1

 

10

1:36:17

Peter

Cleary

CM

M40

67.5

 

11

1:38:36

Sarah

Anderson

HB

 

65.5

 

12

1:39:39

Peter

King

AK

M50

64.6

 

13

1:42:26

Pip

Poole

NW

W50

62.2

 

14

1:45:14

Patrick

Wright

AK

M60

59.7

 

15

2:06:54

Hannah

Lockie

NW

W18

40.9

 

16

2:08:54

Simon

Rouse

AK

 

39.1

 
        
  

Red 3

     

1

1:08:09

Alistair

Stewart

AK

M60

63.5

 

2

1:09:35

Mike

Morse

NW

M50

62.6

 

3

1:11:57

Claire

Flynn

NW

W21

61.1

 

4

1:18:53

Anna

Gray

NW

W18

56.7

 

5

1:20:58

Trevor

Murray

NW

M50

55.4

 

6

1:30:50

Dwayne

Smith

AK

M40

49.1

 

7

1:32:15

Angela

Levett

CM

W21

48.2

 

8

1:33:39

Phil

Johansen

NW

M60

47.3

 

9

1:34:40

Kate

Smirnova

AK

 

46.6

 

10

1:35:56

Kieran

Woods

AK

M16

45.8

 

11

1:41:54

Callum

Cleary

NW

W16

42.0

 

12

1:43:14

Kayla

Fairbairn

NW

W14

41.2

 

13

1:44:23

Lizzie

Morse

NW

W18

40.5

 

14

1:49:44

Penny

Brothers

NW

W40

37.1

 

15

1:49:45

Lyn

Stanton

AK

W45

37.1

 

16

1:50:13

Thomas

Stolberger

NW

W50

36.8

 

17

1:56:56

Stu

Gray

NW

M50

32.5

 

18

2:00:47

Merryn

Ng-Wai Shing

NW

W18

30.0

 

19

2:03:05

Nicholas

Oram

AK

M50

28.6

 

20

2:16:30

Alina

Smirnova

AK

W21

20.0

 

21

2:29:40

Suzanne

Stolberger

NW

W40

11.7

 

22

2:29:40

Rob

Jacobs

AK

M60

11.7

 
        
  

Red 4

     

1

0:41:29

Darren

Gosse

NW

 

101.7

 

2

1:05:51

Stephen

Peat

CM

 

53.5

 

3

1:09:56

John

Powell

CM

M60

45.4

 

4

1:10:26

Rhys

Thompson

NW

M70

44.4

 

5

1:13:41

Rob

Vanstam

NW

 

38.0

 

6

1:15:12

Hayley

Smith

AK

W14

35.0

 

7

1:16:23

Anna

Parsons

AK

W14

32.7

 

8

1:17:55

Irina

Smirnova

AK

W50

29.6

 

9

1:18:12

Connor

Cleary

CM

M12

29.1

 

10

1:18:20

Shaan

Hill

NW

M14

28.8

 

11

1:19:33

Elizabeth

Parsons

AK

W50

26.4

 

12

1:20:50

Megan

Officer

NW

W40

23.9

 

13

1:22:17

David

Scott

AK

M60

21.0

 

14

1:22:31

Mike

Roigard

NW

W21

20.5

 

15

1:24:21

Graham

Peters

NW

M70

16.9

 

16

1:25:32

Rae

Powell

CM

W60

14.6

 

17

1:28:06

Joe

Mooney

AK

 

9.5

 

18

1:30:39

Clive

Bolt

AK

M60

4.4

 

19

1:32:01

Helen

Bolt

AK

W60

1.7

 

20

1:33:07

Vanessa

Van Marle

AK

 

0.0

 

21

1:51:42

Robert

King

  

0.0

 
        
  

Orange Long

     

1

1:22:28

Andrew

de Lisle

NW

M40

27.0

 

2

1:26:42

Murray

Thomas

NW

 

25.7

 

3

1:33:10

Alice

Tilley

NW

W14

23.9

 

4

1:43:26

Ken

Taylor

NW

M60

21.5

 

5

1:51:23

Frances

Hill

NW

W40

20.0

 

6

2:01:30

Ryan

Moore

AK

 

18.3

 

7

2:16:07

Geoff

Leyland

NW

M21

16.4

 

8

2:34:18

Debbie

Beveridge

NW

 

14.4

 
        
  

Orange Short

     

1

1:18:58

Kelsi

Heath

NW

W16

12.8

 

2

1:19:51

Mathew

Cox

NW

M12

12.6

 

3

1:31:30

Nathan

Saloni

NW

 

11.0

 

4

1:34:40

Simon

Marwick

NW

 

10.6

 

5

1:35:55

Flynn

Hill

NW

 

10.5

 

6

1:38:24

Heidi

Stolberger

NW

W14

10.2

 

7

1:40:44

Michael

Irwin

NW

 

10.0

 

8

1:47:24

Lit

Wei Chn

NW

 

9.4

 

9

1:55:28

Karen

Woods

AK

W40

8.7

 

10

1:57:43

Liz

Pascal

AK

W60

8.6

 

11

2:44:09

Mark

Paterson

NW

 

6.1

 

12

2:44:09

Julie

Paterson

NW

M40

6.1

 
        
  

Yellow

     

1

0:51:13

Oliver

Pike

NW

 

10.9

 

2

0:51:31

Dominic

Cleary

CM

M12

10.8

 

3

0:59:18

Troy

McLaren

NW

 

9.4

 

4

1:04:58

Jon

More

NW

 

8.6

 

5

1:13:27

Abhisher

Rughani

NW

 

7.6

 

6

1:14:22

Toby

Gentil

NW

 

7.5

 

7

1:16:47

Megan

Kikuchi

NW

 

7.3

 

8

1:18:48

Kiri

Bhana

NW

 

7.1

 

9

1:19:28

Peter

Ashcroft

NW

W12

7.0

 

10

1:24:39

Scott

Carswell

NW

 

6.6

 

11

1:26:24

Claire

Sykes

NW

 

6.5

 

12

1:30:12

Coleen

Cox

NW

 

6.2

 

13

1:30:38

Tessa

Boyd

AK

 

6.2

 
        
  

White

     

1

0:29:32

Andrew

Byecroft

NW

 

8.5

 

2

0:34:12

Marnie

Gosse

NW

 

7.3

 

3

0:34:17

Lana

Gosse

NW

 

7.3

 

4

0:42:12

Liam

Stolberger

NW

M10

5.9

 

5

0:47:26

Anna

Cory-Wright

AK

 

5.3

 

6

0:49:55

Mayannje

Young

NW

 

5.0

 

7

0:51:43

Phillippa

Carswell

NW

 

4.8

 

8

0:56:12

Maureen

Pike

NW

 

4.4

 

9

1:06:29

Kayla

Moore

AK

 

3.8

 

10

1:13:50

Grace

Cory-Wright

AK

 

3.4